Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Колегією суддів судової палати з розгляду цивільних справ Кропивницького апеляційного суду розглянуто апеляційну скаргу позивача в інтересах його малолітньої доньки на рішення районного суду, яким відмовлено у задоволенні позову про зобов’язання вчинити дії. Апеляційну скаргу залишено без задоволення.
У свою чергу третя особа у справі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – Громадська організація «Народне коло» на власній сторінці у мережі Фейсбук поширила спотворену інформацію про обставини справи та висловила невдоволення судовим рішенням у некоректний по відношенню до суду спосіб, що випливає із заголовку допису «ІМІДЖ НІЩО, ГРОШІ ВСЕ….»
Апеляційний суд наголошує на неприпустимості порушення принципу презумпції законності судового рішення з боку представників громадської організації, які послуговуючись власними міркуваннями, шляхом поширення дописів у соціальній мережі піддають сумніву на предмет правосудності судові рішення, ухвалені судами першої та апеляційної інстанцій у конкретній цивільній справі.
Так, з позовом звернувся мешканець села в інтересах малолітньої доньки та просив суд зобов’язати двох відповідачів знести самовільну забудову, яка знаходиться в безпосередній близькості до приміщення шкільної їдальні. Посилався на те, що у складі зберігаються небезпечні речовини та засоби, внаслідок чого його донька, учениця школи скаржиться на погане самопочуття та ряд негативних симптомів.
Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову з підстав пред’явлення вимог до неналежних відповідачів, тобто до осіб, які не володіють на праві власності спірним приміщенням, а відтак не можуть відповідати за поданим зверненням. Повноваженнями замінювати сторону судового розгляду з власної ініціативи, суд не наділений.
Також звернуто увагу, що позов скерований на захист порушеного права дитини пов’язаного з охороною здоров’я, права на освіту, однак сторона не надала доказів, що підтверджують таке порушення.
А тому апеляційний суд погодився з рішенням суду першої інстанції. Підстав для скасування і ухвалення нового рішення не встановлено.
Постанова апеляційного суду набрала законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду у встановленому законом порядку.
Звертаємо увагу, що згідно частини п’ятої статті 124 Конституції України, судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України і тому вважаються законними, доки вони не скасовані у апеляційному чи касаційному порядку або не переглянуті компетентним судом в іншому порядку, визначеному процесуальним законом, у межах провадження справи, в якій вони ухвалені.
Тож позивач не позбавлений права відстоювати власні інтереси у процесуальний спосіб.
З повним текстом постанови апеляційного суду можливо ознайомитись після його виготовлення та внесення до ЄДРСР за єдиним унікальним номером 390/1544/18.
Прес-служба суду