Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Олександр Мольченко та його дружина Наталія Мольченко підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 15, пунктами 2, 4, 12 частини 2 статті 115 КК України, а саме у вчиненні незакінченого замаху на вбивство свого малолітнього сина.
У ході досудового розслідування слідчим суддею районного суду відносно О.Мольченка було продовжено дію раніше обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою; стосовно Н.Мольченко було обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, з покладенням на підозрювану відповідних обов’язків строком до 05 березня 2019 року 18 год. 45 хв.
Стороною захисту було подано апеляційну скаргу в інтересах О.Мольченка на ухвалу слідчого судді, у якій захист просив скасувати зазначену ухвалу та обрати підозрюваному запобіжний захід не пов'язаний з триманням під вартою.
Однак у судовому засіданні 6 березня 2019 року підозрюваний О.Мольченко відмовився від апеляційної скарги, поданої у його інтересах, посилаючись на невідповідність змісту скарги його лінії захисту. Суд постановив ухвалу про закриття апеляційного провадження.
Щодо запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання для Н.Мольченко, прокурором було подано апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді, у якій він просив скасувати зазначену ухвалу та обрати підозрюваній більш суворий запобіжний захід. Однак, на момент апеляційного розгляду 6 березня 2019 року встановлений слідчим суддею строк запобіжного заходу сплив, у зв’язку з чим прокурор подав клопотання про відмову від апеляційної скарги. Суд постановив ухвалу про закриття апеляційного провадження.
Разом з тим, ухвалою Кіровоградського районного суду від 4 березня 2019 року за клопотанням слідчого продовжено строк тримання під вартою Олександра Мольченка до 5 квітня 2019 року. Запобіжний захід у кримінальному провадженні стосовно Наталії Мольченко наразі не обраний.
Інформативно:
Частина 3 статті 15 Кримінального кодексу України - Замах на вчинення злочину є незакінченим, якщо особа з причин, що не залежали від її волі, не вчинила усіх дій, які вважала необхідними для доведення злочину до кінця.
Пункти 2, 4, 12 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України - Умисне вбивство: малолітньої дитини, вчинене з особливою жорстокістю, вчинене за попередньою змовою групою осіб - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна у випадку, передбаченому пунктом 6 частини другої цієї статті.
Прес-служба суду