Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Житомирі відбувся семінар на тему "Питання конфлікту інтересів та професійної етики суб'єктів кримінального провадження". Це перший семінар зі вказаної тематики у 2019 році, що організований Радою суддів України за сприяння Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи.
У ході зустрічі з суддями Житомирщини, Людмила Дьомич, членкиня комітету з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів Ради суддів України, зауважила, що несвоєчасне та неналежне врегулювання конфлікту між приватним інтересом та державним обов’язком може стати джерелом корупції.
Національне агентство з питань запобігання корупції, розпочавши свою діяльність з серпня 2016 року, формує єдиний підхід до розуміння і дотримання правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та пов’язаних з ним обмежень. Зокрема, затверджено Методичні рекомендації щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, в яких узагальнено та використано існуючу практику та напрацювання.
У свою чергу Рада суддів України через Комітет з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів, який працює з серпня 2014 року, здійснює контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, Голови чи членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України чи його заступників; приймає рішення про врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів у діяльності зазначених осіб (у разі якщо такий конфлікт не може бути врегульований у порядку, визначеному процесуальним законом) (пункт 6 частини восьмої статті 133 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).
Людмила Дьомич довела до відома присутніх статистичні дані, які свідчать, що незважаючи на те, що кількість суддів за останні роки істотно зменшилася, звернень щодо конфлікту інтересів на адресу Ради судді надходить все більше. Так, в 2016 році до РСУ надійшло 127 звернень, що стосуються різних аспектів конфлікту інтересів; у 2017 — 137 звернень, а у 2018 році - вже 182 звернення.
Підсумовуючи обговорення, суддя подякувала присутнім за активну позицію та жваве обговорення і ще раз нагадала, що у разі виникнення питань з цього приводу - звертатись треба до Ради суддів України.
"Ми розуміємо, законодавство не врегульовує деякі питання і тому намагаємось спільно напрацювати рекомендації. Окрім того, оскільки діяльність судів, прокуратури та адвокатури прописані в одному розділі Конституції України і кожна з цих професій має свої етичні стандарти, Рада суддів України ініціювала створення спільного Кодексу професійної етики і визначення спільних етичних принципів у сфері правосуддя", – наголосила Людмила Дьомич.
Детальніше про зустріч за посиланням.
Фото прес-служби РСУ.