flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Колишнього директора державного підприємства системи МВС засуджено до 6 років позбавлення волі за хабар

10 червня 2021, 14:31

Колегією суддів Кропивницького апеляційного суду скасовано виправдувальний вирок Соснівського районного суду м. Черкаси; ухвалено новий вирок, яким громадянина Т. визнано винним за частиною 3 статті 368 КК України  та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 6 (шість) років, з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій на строк 3 роки, з конфіскацією всього належного йому  майна.

Так, Кропивницьким апеляційним судом громадянин Т. визнаний винним у тому,  що обіймаючи посаду директора Черкаської філії державного підприємства МВС України «Інформ-Ресурси», вимагав та отримав кошти в сумі 2200 доларів США неправомірної вигоди за безперешкодне повернення автомобіля зі штрафмайданчика.

Вироком Соснівського районного суду м. Черкаси від 13 січня 2020 року громадянина Т. за частиною 3 статті 368 КК України було визнано невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення та виправдано, у зв’язку з відсутністю в його діях складу інкримінованого кримінального правопорушення.

В апеляційній скарзі прокурор просив вирок районного суду скасувати та ухвалити новий вирок, яким громадянина Т.  визнати винним  у інкримінованому злочині та призначити покарання у виді 8 років позбавлення волі.

В запереченнях на апеляційну скаргу захисник вказував на провокацію з боку правоохоронних органів, порушення норм процесуального права з боку сторони обвинувачення під час досудового розслідування.

Допитавши під час апеляційного розгляду обвинуваченого, свідків, дослідивши письмові матеріали кримінального провадження, колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції необгрунтовано визнав громадянина Т. невинуватим.

В ході апеляційного розгляду була повністю доведена вина обвинуваченого Т. в одержанні неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням службового становища, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди.

Доводи обвинуваченого  про провокацію з боку правоохоронних органів є безпідставними. Жодних обставин, які б свідчили про провокацію злочину, колегія суддів з боку працівників правоохоронних органів не вбачає, адже – обвинувачений Т. свідомо, з метою отримання грошових коштів, без будь-якого стороннього впливу, в тому числі і без провокацій вказав, що питання буде вирішено.

Крім того, колегія суддів звернула увагу, що злочин, вчинений обвинуваченим, відноситься до категорії латентних, вчинений в умовах неочевидності, при цьому громадянином Т., як колишнім оперативним працівником органів внутрішніх справ, застосовані методи глибокої конспірації, маскування своїх дій та отримання неправомірної вигоди через посередника.

За таких прихованих дій обвинуваченого, з метою ефективної боротьби з цим явищем, уникнення порушення прав громадянина, забезпечення охоронюваних законом інтересів суспільства, демократичного розвитку держави, з метою належного розкриття та попередження вчинення вказаного злочину та профілактики вчинення нових злочинів – виконання цих завдань та реалізації державних заходів протидії можливе було, виключно лише шляхом застосування агентурних методів роботи та проведення комплексу негласних слідчих (розшукових) дій.

Доводи сторони захисту про визнання недопустимими матеріалів, здобутих в ході проведення НСРД, оскільки вони не розкриті стороні захисту в порядку статті 290 КПК України суд визнав необґрунтованими.

Призначаючи покарання, колегія суддів врахувала фактичні обставини даної справи, ступінь тяжкості вчиненого корупційного правопорушення та небезпечності для суспільства, а також, що злочин вчинено особою, яка займала керівну посаду та повноваження якої розповсюджувались на межі всієї області.

Суд  дійшов висновку, що виправлення обвинуваченого можливе лише в умовах ізоляції його від суспільства, та призначив покарання у виді позбавлення волі, яке є необхідним і достатнім для його виправлення, перевиховання, а також попередження вчинення, як самим обвинуваченим, так і іншими особами аналогічних кримінальних корупційних правопорушень у майбутньому та підвищення рівня правової культури і правосвідомості громадян.

Вирок Кропивницького апеляційного суду може бути оскаржений до Верховного Суду, як суду касаційної інстанції, протягом трьох місяців з дня його проголошення, а обвинуваченим - в той самий строк з дня вручення йому копії вироку.

З текстом вироку від 8 червня 2021 року можливо ознайомитися після його внесення у ЄДРСР за єдиним унікальним номером №712/13887/17.

 

Прес-служба суду